Planujecie wesele w 2020 roku? Przed Wami czeka jeszcze wiele decyzji do podjęcia. Jedną z najważniejszych jest dobór sali. Sale weselne różnią się wyglądem, jedne są w stylu amerykańskim, drugie eleganckie, a trzecie przypominają bardziej podziemny pub czy też stodołę.

Sala weselna - boho

Każda z tych sal przeznaczona jest dla innego charakteru pary młodej. Wesela rustykalne najlepiej odnajdą się w stodole przerobionej na przestrzeń do eventów. To dobra opcja dla lubiących kontakt z naturą i styl boho. Jest tu duże pole do popisu dla lubiących robić wszystko samemu - DIY. Wiele dekoracji można wykonać w domu, gdy jednak para młoda nie chce tracić na to czasu warto zwrócić się do specjalistów. Dużym problemem przy organizacji wesel w dostosowanych stodołach jest oświetlenie. Zwróćcie na to uwagę przy rezerwacji. Złe oświetlenie równa się złe zdjęcia, zła oprawa a w konsekwencji gorsza zabawa Wasza i Waszych gości. Kluczowa jest też klimatyzacja. W takiej wersji wesela musimy iść jednym torem. Suknie typu "księżniczka" i diademy zdecydowanie się nie wpasują. Tu liczy się luz i zabawa!

Sala weselna - elegancja

Elegancja - co druga sala weselna może pochwalić się ozdobnymi abażurami, złotem, bielą i srebrem. Są to wdzięczne sale do dekoracji i przepych i minimalizm będzie wyglądał jak z okładki magazynu ślubnego. Przy tej opcji zazwyczaj nie musimy się martwić o klimatyzację - bo większość sal je posiada. Należy zwrócić uwagę na rozstawienie stołów i miejsce do tańca. Najlepiej jakby parkiet był na jednej sali wraz ze stołami. Przy mniejszych weselach ładnie wyglądają i sprawdzają się okrągłe stoły. Wesela z dużą ilością osób równa się długie stoły. Obie formy można pięknie udekorować. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Sala weselna - namiot

W ostatnich latach na popularności zyskują wesela w namiotach. Piękne i duże przestrzenie zachęcają Was do organizacji ślubów na świeżym powietrzu. Nie wątpimy, że wesela w namiotach są piękne i jedyne w swoim rodzaju. Trzeba się jednak liczyć z kosztami. Aby zapełnić dużą przestrzeń namiotu potrzebne będą duże kompozycje kwiatowe, które wypełnią przestrzeń i spowodują, że będzie przytulniej. Ważnym jest też, aby sprawdzić działanie (i czy w ogóle jest) klimatyzacji. Będzie ona niezbędna podczas upalnych dni i nocy w lecie. Jest to istotne i dla kwiatów i oczywiście dla gości. Dobrze byłoby też sprawdzić akustykę w namiocie i parkiet - to w końcu najważniejszy punkt wesela - TANIEC!

Nasze propozycje